הגלריה הזו תשאיר אותכם פעורי פה

האתר האקטיביסטי adipositivity.com חרט על דגלו לנסות ולהגמיש את המרווח והמרחב השמור לגופים גדולים. התוצאה המרהיבה והייחודית תשאיר אותכם פעורי פה.

tumblr_lkdgjpEoT51qd3la9o1_500

המדובר בפרוייקט אמנותי של הצלמת סבסטנטיה ג'ונס (Substantia Jones) שמפיקה ומצלמת את התמונות בעצמה. מתוך  הצהרת הכוונת באתר:

"הנשים שאתם רואים בתמונות אלה הן מחנכות, בכירות במשק, אימהות, מוזיקאיות, מקצועניות, אמניות, אקטיביסטיות, פקידות וכותבות. אולי הן אפילו אותה אישה שעוררה בכם גיחוך ברכבת התחתית, או שגלגלתם עיניים לעומתה בשוק, או התבדחתם על חשבונה עם חבר. כך הן נראות בלי בגדים."


2 3

4 adipos8 adipos22

הכיתוב ליד גלריית התמונות מתמצת בהערה כמעט לקונית: "כל שנה אני מצלמת אנשים שמנים ובני זוגם לכבוד יום האהבה (הוולנטיין) בגלל ש  'love is grand'",  משפט אותו ניתן לתרגם כ"כי אהבה היא בגדול" או "כי אהבה היא עצומה" אבל התרגום הזה אינו מעביר מספיק את המשמעויות המקופלות ועולות מהתמונות, שהבהייה בהן מציפה מושגים כמו  שפע ושפעה, נדיבות שהיא מעבר למידות, רוחב לב, עושר, גודש וביטחון, עוצמה. במרחב הוירטואלי של דוגמנים ודוגמניות מרוטשים ומהוקצעים לעייפה, הגופים הדשנים האלה, שחלקם עם שערות, וורידים וסימני מתיחה, נדמים כאוצרים כוח עצום. הם כמובן נדירים בטבעיותם, ובעיקר מרשימים במונומנטליות שלהם.

עוד על הפרוייקט

לגלריה המלאה (התמונות מוצעות לרכישה)

אהבתם\ן? רוצים עוד מע' קווירית ועוד מלימודי שומן? בואו להשקיע בחינוך ללימודי גוף וקבלו מתנות מרשימות.


p361138523-3

p377851088-3 p1048062991-3 PRE 603

חיבבתם את הפוסט? רוצות עוד? מאמינות בחינוך והעצמה מגדרית? ע' קווירית מחלק ספר פרי עטו, הרצאות, פרטי אספנים ומזכרות של ע' קווירית תמורת תמיכה הצטרפו עכשיו!

p371563587-3

Untitled

 

thumb

חיבבתם את הפוסט? רוצות עוד? מאמינות בחינוך והעצמה מגדרית? ע' קווירית מחלק ספר פרי עטו, הרצאות, פרטי אספנים ומזכרות של ע' קווירית תמורת תמיכה הצטרפו עכשיו!

18 תגובות בנושא “הגלריה הזו תשאיר אותכם פעורי פה

 1. לי זה מרגיש כאילו זה מעודד השמנת יתר, תופעה שאין לצידה דברים חיוביים. היא לא מעידה על הנאה מהחיים אלא על אכילה שהיא הרבה מעבר למה שהגוף זקוק לו דבר שיכול לגרום למגוון לא מבוטל של מחלות. כמו כן השמנה שכזו מגבילה מאוד בהיבט הפיזי. למשל- להתכופף, ללכת מהר וכו'. רואה את התמונות וחושבת כמה לא יפה הנשים האלה נראות ושאני במקומן הייתי מורידה 30 קילו בשביל איכות חיים טובה יותר וכמובן כדי להיראות טוב יותר.

 2. הי אור, אני מסכימה איתך שהשמנת יתר הינה תופעה חברתית לא פחות מאנורקסיה וצריך להילחם. אבל אני בספק אם התמונות הללו מעודדות מישהי להשמנת יתר. המטרה היא לעורר מודעות חברתית שמי שבמשקל יתר נלחם מספיק בגופו שלו לעיתים ולא צריך גם להילחם בחברה סביבו שלועגת לו.
  כל עוד אישה לא רוצה או לא יכולה לרדת במשקל, אבל לדעתנו צריכה להתאמץ יותר, צריכה עדיין להיות מסוגלת לחיות ללא לעג והתנשאות.

 3. הי אור, לדעתי המטרה היא בעיקר להראות את הבנאדם. להזכיר ששמנים גם הם בני אדם. לא נראה לי שזה מעודד השמנה במתכוון או שלא.

 4. אני אישית לא רואה בזה שום דבר אמנותי שאדם נכנע לאכילה כפייתית ורוצה לתרץ את גופו כאמנות אדם לא נולד שמן ואם אדם אוכל בהגינות ואף מעט יותר הוא לא מגיע למימדים האלה אני לא אומרת שכולם צריכים להיות רזים וגם אם יש קצת אובר וואיט זה נורמאלי אבל מה שמוצג פה זה לא אנשים מלאים שאוהבים לאכול קצת יותר מה שמוצג פה זה אנשים כפייתיים שאוכלים בצורה מוגזמת ורוצים לכפות על הכלל למצוא את זה יפה אז שקרן האדם שיגיד פה עם יד על הלב שהוא רואה את זה וחושב שזה נפלא כי זה לא.
  אני חלילה לא אומרת ששמנים הם לא בני אדם אבל צריכה להיות מודעות למגבלה שלך כי אם ניקח את זה לקיצון מהצד השני אני בטוחה שאם הייתה עולה תערוכת אמנות של בנות רזות במיוחד שבעיני גם זו לא אמנות אז כולם היו קופצים ואומרים גועל נפש עידוד לאנורקסיה, מה שאני מנסה להגיד ששום דבר קיצוני אינו בא בברכה וצריך את האיזון בחיים כי הנורמה לא חייבת להיות בנקודה אחת של הסקאלה היא יכולה להיות בחריגה של כמה אחוזים לפה או לשם אבל מה שמוצג כאן הוא ממש לא בסקאלה

 5. תגובה למשתמשת הלא מזוהה, בדרך כלל משעממת הנורמה והנכללים ב"סקאלה" אולי תנסי ללמד את עינייך בכל זאת להסתכל על הפרצופים של גושי השומן שלפנייך ולהיזכר שהם אנשים! אנשים יפים ואמיצים. ולעולם אל תשפטי מישהו עד שהיית בנעליו. את לא יודעת להיכן חייו הביאו אותו להגיד עליו או עליה הם אכלנים כפיתיים שיעשו משהו נגד זה זאת אמירה פשטנית, לא רצינית ורדודה למדי. אז אולי הבעייה היא אצלך?

 6. יש אמת בדבריך אדם לא יכול לדבר אם הוא לא חווה זאת על בשרו אז הרשה לי להגיב לך אני הייתי בנעליהם מספר שנים טובות ויכולתי לומר זה המצב אני אוהבת לאכול ושיקבלו אותי איך שאני אך לימים הבנתי שהבעיה אינה אצל החברה אלא אצלי אני שיקרתי לעצמי שנים שאני מקבלת את עצמי שמנה וזה לא נכון לא אהבתי את הכפלים והגוף שמצריך חנויות מיוחדות להלבשה, כל שמן/ה מנסה כל הזמן להוכיח כמה הוא מאושר אז רשה לי לומר לך שאדם אשר מאושר במקומו לא חש צורך להוכיח זאת לכל העולם ובעיקבות כך עשיתי שינוי בהרגלי האכילה שלי והרשה לי להפתיע אותך לא צמתי אכלתי פשוט מתי שבאמת חשתי צורך לימים השלתי מעצמי משקל לא מבוטל וכיום אני מנחה בתחום התזונה אז אנונימי יקר אני יודעת מה זה להיות שם והחיים קצרים מידי בשביל לבלות אותם בגוף שאתה לא מאושר ממנו זה אולי ויתור על כמה גחמות קטנות של אוכל שהוא ממילא לא בריא אך הקבלה העצמית שווה מכל ואל תמכור לי שהם מאושרים אף אדם לא יכול להיות מאושר כשקשה לו לעשות פעילויות פשוטות בחיי היוםיום ובנוסף אני לא מדברת מבחינה אסתטית שזה דבר בפני עצמו

 7. אני לא רואה בזה שום אומנות אף אחד לא נולד שמן ומי שנמצא פה זו בחירה מניסיון

 8. הגיע הזמן לכתוב זאת שחור על גבי לבן: השמנה זאת מחלה!!!!!!!!!!!!

 9. מקסים, מקסים, מקסים… התרגשתי. אימג'ים נוגעים ללב באנושיות, רכות ואהבה שבהם. תודה על הפוסט.

 10. אם היו מצלמים פה אנשים שחולים באיזושהי מחלה ולא בהשמנה, אף אחד לא היה קופץ לספר שמדובר במחלה ויש להזהר ממנה ולא להאדירה.
  תתעסקו בעצמכם וצאו לאנשים שמנים מהורידים!

 11. הרבה גברים אוהבים נשים שמנות .חבר שלי מבקש ממני להשמין אני גם ככה קצת מלאה והוא רוצה אותי ממש מלאה כמו הנשים בתמונות .כמובן שלא אעשה זאת (אשמין בשבילו ) אבל עכשיו הבנתי סוף סוף למה הוא מתכוון .זה באמת יפה ונראה שממש כיף לחבק אותן ולקבל חום ואהבה.תודה רבה

 12. תערוכה מעניינת, חשובה. בייחוד מההבט הערכי שמאחוריה:
  אלה הם גם בני אדם!
  כן, יש גם כאלה אנשים!
  בתוכם פנימה יש נפש.. והיא כמוני וכמוך!

  צילומים יפים ונקיים.
  מעוררי מחשבה.

 13. זה עובר ברמת התאוריה של האסתטיקה. גם נשים כרותות חזה למניעת סרטן מצטלמות באופן אומנותי. גם חולי אנורקסיה אפשר לצלם ככה. אבל זה בהחלט מעורר בי תחושת קבס לראות גופים אנושיים לא בריאים (והממדים פה לחלוטין לא בריאים, בכל דרך רפואית אפשרית), שמצולמים בהבלטה. בערך כמו המוזלמנים מהשואה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s